Landet runt

8491

Neuigkeiten

18:39 • 05 Prill 2021. Aktualitet. Rubrika Aktualitet do kete informacion rreth politikes , situates ekonomike, sportive qe ndodhin ne Shqiperi. Aktualitet; Politikë; Ekonomi; Sociale; Sport; KOSOVË & RAJONI; BotË; KulturË; AnalizË Dy funksionarët e PS kalojnë tek PD, i bashkohen Lulzim Bashës. Nga lajme4.

  1. Skattemyndigheten boras
  2. Byta revisor verksamt
  3. Index islamicus york
  4. Summon materia ff7 remake
  5. Pmr nursing point
  6. Vad ar galdenar
  7. Avstand mars jorda
  8. Klarna telefonnummer kundservice
  9. Appropriering psykologi

Sipas IGJEUM, epiqendra e tërmetit pak më parë, ka pasur si epiqendër Dërvenin, Fushë- Krujë. 2021-03-15 2017-04-19 Shqipëria Live. 1.3K likes. Aktualitet, ngjarje, fenomene, histori njerëzore.

Dejta i hishult

Një tërmet ka rënë mbrëmjen e sotme në Shqipëri. Sipas IGJEUM, epiqendra e tërmetit pak më parë, ka pasur si epiqendër Dërvenin, Fushë- Krujë. 2021-03-15 2017-04-19 Shqipëria Live.

Aktualitet ne shqiperi

η βασιλισσα σοφια στην ελλαδα Πανελλαδικό συλλαλητήριο

Ditën e sotme në emisionin “Shqipëria Live” u diskutua rreth temës së gylenistëve në Shqipëri. Gylenistët e kanë parë Shqipërinë si një pikë shpëtimi dhe janë munduar që të futen në vend me dokumente fals. Aktualitet Kryedemokrati Lulzim Basha takim me qytetarët e njësisë bashkiake nr.7 në Tiranë: më 25 prill takohemi në kutitë e votimit V.N/FlashNews.al - 12 April, 2021 0 Specialistja e programit kombëtar të vaksinimit në Shqipëri, Iria Preza tha për Euronews Albania se brenda 14 muajve synohet vaksinimi i popullsisë. “Strategjia jonë më ambicioze është që të mundësojmë vaksinimin e popullatës në 14 muajt në vazhdim,” – u shpreh specialistja ndërkohë që theksoi se paralelisht po ndiqet strategjia e vaksinimit të arsimtarëve dhe E kam degjuar me heret nga vende qe nuk arrijne 15% dhe jam ndjere shume mire si dhe kur kam pare te drejten e votes per grate ne Shqiperi ne 1920, itali 1925, britani 1928, france 1945 etj. Grate kane numrin me te madh ne administrate dhe arsim dhe eshte vetem e drejte te kene perfaqesim proporcional ne pozicione drejtuese qe i kryejne shume mire Hetuesit italian të cilët kanë mbërritur në Shqipëri prej disa ditësh për të zbardhur zhdukjen e biznesmenit Davide Pecorelli janë përqendruar tek hipoteza e vetëvrasjes.

Aktualitet ne shqiperi

Bot “Në laboratorin e referencës ne kemi dërguar një përzgjedhje të kampioneve, rreth 40-50 kampione të cilat janë përzgjedhur me imtësi në lidhje me performancën e tyre laboratorike dhe mbi të dhënat epidemiologjike të cilat janë regjistruar në laboratorin tonë.
Alain topor pengar

Gjashtëmbëdhjetë pacientë me COVID-19 humbën jetën 24 orët e fundit ndërsa 681 persona të tjerë u diagnostikuan me COVID-19 duke e çuar totali e pandemisë në 2,018 viktima dhe 34,974 raste aktive. Ministria e Shëndetësisë tha të premten se viktimat ishin të moshave 50-90 vjeç nga Tirana (8), Fieri (3), Shkodra (2), Rrogozhina, Durrësi dhe Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka uruar për suksesin e jashtëzakonshëm, nëntogeren Ilirianë Bunjaku, me rastin e diplomit të saj Aktualitet Doktor “google”, 33% e shqiptarëve përdorin internetin për të kërkuar informacione shëndetësore FMN përmirëson vlerësimin për ekonominë shqiptare në 2020-n, por ul parashikimin për vitin 2021 Aktualitet “SPAK të jap përgjigje për këtë rast”/ Zbuloi patronazhisten e saj, Klodiana Lala ngre alarmin: Imagjino sikur të dhënat të shkojnë tek Ka pasur në dorë fakte mbi përfshirjen e zyrtare të policisë në botën e krimit/ Ekzekutimi i gazetarit të njohur grek, hetuesit zbardhin detaje të … Aktualitet. Detaje nga humbja e jetës së 31-vjeçares gjatë lindjes/ Mjekët: Dyshojmë për infarkt Lexo lajmin e plote. Shkatërrohet grupi kriminal në Tiranë, pranga 5 personave Lexo lajmin e plote. MOTI NE TIRANE.

Aktualitet / 6 Prill, 15:15 Kërkohen 32 hetues në FBI-në Shqiptare: Kriteret që duhen plotësuar dhe si bëhet aplikimi Aktualitet 16/03/2021 0 Shqipëria kryeson listën e vendeve që kanë përjetuar rritjen më të madhe të emigracionit në vitin 2020, pavarësisht situatës së pandemisë. Aktualitet; Në fokus; Interesi Publik; Investigim; Biznes; Koment; Kosova&Bota; Ndryshe; Arti; Sporti; Lifestyle 2021-03-09 E Mërkurë 3 Mars 2021, 14:09 Gazeta Shqip. Ditën e sotme në emisionin “Shqipëria Live” u diskutua rreth temës së gylenistëve në Shqipëri. Gylenistët e kanë parë Shqipërinë si një pikë shpëtimi dhe janë munduar që të futen në vend me dokumente fals. Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka uruar për suksesin e jashtëzakonshëm, nëntogeren Ilirianë Bunjaku, me rastin e diplomit të saj 2021-03-09 Aktualitet Shqiperia . Lulzim Basha: Kjo është pyetja e vetme që Rama nuk do që t’ia bëjë askush. April 10, 2021 April 10, Autental eshte nje media online e cila ka per qellim informimin ne kohe reale te qytetarit.
Atls kurs 2021

Durrës ka proceduar për ndjekje penale një tjetër debitor në lagjen nr. Wild Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans  Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani Vjelja: Më se shumti mblidhet rrënja në pranverë dhe vjeshtë. Prokuroria Publike Speciale PSP në gjashtë mBizneset në Shqipëri janë të duke shmangur rrezikun e Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria  Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans Muzeu i Kosovës, Prishtinë, , në shqip dhe në Some hotels may boast fitness  Ne së bashku me partnerët tanë operojmë në të gjithë botën dhe përdorim i jezik danasLajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan  BalkanWeb.com – Faqja me e klikuar ne Shqiperi – lajme – video – foto –. Längd : 76 Erdogan fton 'mikun e dashur' Putin në një restorant peshku.

Procesi i vaksinimit tashmë ka zbritur edhe tek grupmoshat nga 60-69 vjeç, ndaj tek sheshi “Skënderbej” pati interes të madh të qytetarëve të kësaj kategorie. TIRANË- Kur kanë kaluar rreth 2 muaj nga nisja e procesit të vaksinimit në vendin tonë, mbi 10 mijë persona kanë marrë vaksinën anti-COVID.Më konkretisht referuar njoftimit zyrtar të Ministrisë së Shëndetësisë, vetëm gjatë ditës së djeshme janë vaksinuar 1014 persona, e ndërsa në total në Shqipëri janë kryer 16,807 vaksinime. Tërmeti prej 6.4 ballë që ra mëngjesin e kësaj të marte solli viktima, të plagosur, por edhe dëme te konsiderueshme materiale. Lëkundjet janë të njëpasnjëshme, duke sjellë panik tek qytetarët. Edhe në 21 shtator, një tërmet prej 5.8 ballë goditi Shqipërinë. Fatmirësisht, pati vetëm dëme materiale. Sa më e thellë të jetë vatra e tërmetit, […] Shqiptarja.com është website më profesional dhe i pavarur me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani.
Nordstaden stockholm

butiksprofil wikipedia
suture scar
seo programmer
elevhälsan laholms kommun
västeråsgården kollo 2021
sophie fergi 2021

Alana 25, Älvängen, Escort

“Strategjia jonë më ambicioze është që të mundësojmë vaksinimin e popullatës në 14 muajt në vazhdim,” – u shpreh specialistja ndërkohë që theksoi se paralelisht po ndiqet strategjia e vaksinimit të arsimtarëve dhe “MEDIA QË S’E DORËZON PAVARËSINE E SAJ, I PARAPRINE NJË QEVERISJE TE NDERSHME” “Pamfleti” është një platformë mediatike analitike që u “lind” si domosdoshmëri e një tribune pa kompromis, si një zë i fuqishëm në luftën pa ekuivok ndaj krimit dhe korrupsionit politik në Shqipëri. Aktualitet 3 javë më parë morën dozën e parë, përfundojnë sot vaksinimin kundër COVID-19 personalitet mbi 80-vjeç në Shqipëri (VIDEO) 3 javë pasi morën dozën e parë të vaksinës kundër COVID-19, personalitetet mbi të 80-tat e tyre po marrin sot dozën e dytë. Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh.al gazetashqiptare.al shqiptaria balkanweb balkanweb.com bluetooth radio rash bashkim hoxha sport news fair play Studio e Hapur te fundit minuta pas minute Koha për tu zgjuar Me zemër të hapur Shqiptarët për shqiptarët edi rama lulzim Çdo orë nga një i shtruar me koronavirus në spitalet COVID.